O nama

Dobrovoljno društvo Pakrac nosi naziv  od 12.studenog 1923. godine. kada je  temeljem Zakona o organizaciji vatrogastva od 15. srpnja, Vatrogasna četa ,kako je do tada glasio puni naziv, postala Dobrovoljno vatrogasno društvo Pakrac.

Djelovanje su nastavili u novoizgrađenom vatrogasnom domu 1936. godine i kroz ratno razdoblje. Od 1964. godine uvelike je primjetan interes za vatrogastvom te porast članstva a posebno mladeži. Važno je napomenuti da je 1973. godine prva žena vatrogasna časnica bila K. Valečić koja je osnovala i vodila žensku vatrogasnu ekipu. Zbog povećanih kapaciteta 1983. godine uz razne donacije izgrađen je novi,bolji i veći vatrogasni dom.

Važno je napomenuti da je veliki broj vatrogasaca sudjelovalo u Domovinskom ratu, braneći domovinu.

Nakon Domovinskog rata DVD Pakrac uz proslavu 120 obljetnice  nastavlja djelovanje i rad na području vatrogastva, uz početak rada servis PP aparata. Pokrajina Tirol kroz donaciju vatrogasnog vozila pruža podršku radu i djelovanju društva. 2008. godine obilježeno je 130 godina rada. Osim servisa PP aparata društvo osim protupožarstva obavljalo je i poslove prijevoza pitke vode za građanstvo te uklanjanje gnijezda stršljenova. Uz redovno usavršavanje i obuku članova, vrijedno je napomenut ida su 2015. godine društvo dobilo i prve dvije časnice dok su 2016. godine svi vatrogasci stručno osposobljeni.

2018. godine DVD Pakrac proslavio je visoku 140. obljetnicu  postojanja gdje je evidentirano 116 članova, od toga 30 operativnih, 14 izvršnih, 20 pričuvnih, 30 podupirajućih, 20 članova podmlatka i mladeži te 2 veterana.

Upoznajte naše

Josip Zanetti

140 godina DVD Pakrac

Imate pitanja?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Hendrerit massa condimentum enim, nisl vitae. Ultricies aliquet proin egestas donec viverra turpis luctus gravida ipsum.